Богословське відділення / Новини
: ГОЛОВНА :: ІСТОРІЯ ФАКУЛЬТЕТУ :: НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС :: ВИКЛАДАЧІ :: СТУДЕНТИ :: АБІТУРІЄНТУ :: ВИПУСКНИКИ :
: ХРАМИ :: КОНТАКТИ :: БІБЛІОТЕКА :: Студентське товариство «ACADEMIA ORTHODOXA» :: Державне визнання документів про вищу духовну освіту :: Переведення на навчання/Придбання другої вищої освіти :

Розклад занять



Наш банер




Послання до пастирів

Послання до пастирів прийняте Освяченим Архієрейським Собором Української Православної Церкви Київського Патріархату
Дата створення: 2010-12-14 / Перегляди: 4566 / Рубрика:

Урочистості з нагоди 10-ліття Рівненської Духовної Семінарії (ДОДАНО ФОТО)

10-11 грудня у Рівненській Духовній Семінарії відбувались урочистості з нагоди 10-ліття з дня утворення РДС. На урочистостях була присутня й делегація Богословського відділення ФТФ ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
Дата створення: 2010-12-13 / Перегляди: 4542 / Рубрика:

Відкрита лекція доц. прот. Миколи Щербаня на тему:

9 грудня 2010 року відбулась відкрита лекція доц. прот. Миколи Щербаня на тему: "БОГ – ПРОМИСЛИТЕЛЬ СВІТУ: СПЕЦИФІКА ПРАВОСЛАВНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ". На відккритій лекції були присутні викладач-методист Богословського відділення к.б.н., доц. свящ. Микола Лагодич, к.і.н., доц. Шкрібляк М.В., к.і.н. асист. Гутковська І.В., а також студенти-магістри спеціальності "Теологія".
Дата створення: 2010-12-09 / Перегляди: 4284 / Рубрика:

Податковий кодекс України: на що очікувати віруючим і релігійним організаціям?

КИЇВ – 3 грудня 2010 року Президент України В.Янукович підписав Податковий кодекс України, який днем раніше Верховна Рада України ухвалила з урахуванням пропозицій Глави держави. Даний закон, який набирає чинності з 1 січня 2011 року, безпосередньо стосується інтересів віруючих громадян і релігійних організацій, повідомляє Інститут релігійної свободи. Враховуючи, що остаточна редакція Податкового кодексу України (закон №2755-VI від 02.12.2010 р.) зазнала певних змін до моменту підписання Президентом, Вашій увазі представляємо загальний юридичний огляд цього документу, який підготував Максим ВАСІН, виконавчий директор Інституту релігійної свободи та позаштатний консультант Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. У статті 14 Податкового кодексу збереглась норма із Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», що відносить до незалежної професійної діяльності здійснення фізичними особами релігійної (місіонерської) діяльності. Для роботи у такій спосіб зазначені особи не мають бути підприємцями чи найманими працівниками, проте у своїй діяльності можуть використовувати найману працю не більш як однієї фізичної особи.
Дата створення: 2010-12-13 / Перегляди: 4532 / Рубрика:

Апокрифи - що це?

Періодично можна чути про сенсаційні знахідки: нові "Євангелія" і інші, нібито невідомі раніше тексти, що виникли на зорі християнства. Насправді нічого принципового нового в цих знахідках немає; найчастіше йдеться про нові рукописи текстів, відомих Церкві з найдавніших часів. Але що саме називається апокрифами? У православній традиції до складу Біблії прийнято поміщати наступні неканонічні книги: Друга книга Єздри, Товіт, Іудиф, Книга Премудрості Соломона, Книга Премудрості Іісуса, сина Сирахова, Послання Ієремії, Книга пророка Варуха, Перша і Третя книги Макавейські, Третя книга Ездри, а також доповнення до книги Єсфирь, доповнення до книги Даніїла, молитва Манасії і деякі інші. Ці книги в Церкві ніколи не відкидалися, хоча і не визнавалися рівнозначними канонічним богодухновенним книгам Біблії.
Дата створення: 2010-12-13 / Перегляди: 5359 / Рубрика:

Вчення дванадцятьох апостолів - Дідахі

Починаючи з першої половини ІІ ст., коли християнство розповсюдилось за межі Римської імперії, виникла загроза і небезпека забуття чи спотворення Апостольського передання, тому і відкрилась необхідність письмового викладення цих норм у формі позитивних і загальнообов’язкових церковних правил. Так виникла маса апокрифічних збірників церковного і канонічного змісту, які зокрема засвоювались Апостолам. Це засвоєння виражало в собі загальний погляд, що зміст збірників дійсно сягає апостольських часів, але не існувало переконання, що вони складені Апостолами, тому що Церква віднесла б їх до новозавітного канону. Однією з найдревніших пам’яток ранньохристиянської писемності є невелика збірка церковноправових, моральних і літургічних настанов, яка має два написи, перший: “Διδαχή των δώδεκα αποστόλων ”, а другий розлогіший: “Διδαχή Κυρίου δια των δώδεκα αποστόλων τοις εθνεσιν” – вчення Господа (передане) народам через дванадцятьох апостолів. Текст пам'ятки, який вважався втраченим, був знайдений в Святогробському подвір’ї Константинополя в 1875 році митрополитом Нікомідійським Філофеєм Врієнієм і опублікований ним в 1883 році. В повному обсязі твір зберігся тільки в одному грецькому рукописі, датованому 1056-м роком, чий оригінал належить до ІV – V стт. Окрім того, два грецькі фрагменти твору збереглись в одному із оксиринхських папірусів IV ст.. Існують також фрагменти перекладів твору на латинську, коптську, ефіопську та інші мови.
Дата створення: 2010-12-06 / Перегляди: 5597 / Рубрика:

Львівська ікона Божої Матері

Ікона Львівської Богородиці є одною з найцікавіших та найзагадковіших пам'яток української церковної культури. Символічно, що даруючи свою Милість та Материнську опіку місту, Пресвята Богородиця Одигітрія упродовж всієї історії благословляла Своєю благодатною присутністю усі традиційні громади Львова - православну, оскільки була написаною у традиції та зусиллями саме православного іконописця, католицьку, адже саме з часу освячення у Латинському кафедральному соборі маємо першу задокументовану її дату, вірменську, оскільки упродовж тривалого часу вірменські архієпископи зберігали святиню. Символічним є і те, що й сьогодні до святого образу молитовно звертаються православні та греко-католики, і Пресвята Богородиця навіть з музейної каплиці Львівської галереї мистецтв дарує милосердя зцілення усім, хто до неї приходить.
Дата створення: 2010-12-06 / Перегляди: 5528 / Рубрика:

Десять заповідей в умовах сучасності

Десять заповідей в умовах сучасності. Перша Божа Заповідь повчає нас: “ Я Господь, Бог твій; нехай не буде в тебе інших богів, крім Мене. Вона закликає нас любити і шанувати тільки єдиного правдивого Бога, бо він Творець світу і дбає про всіх. Святих угодників Божих слід також вшановувати, але не так, як Самого Бога, а як людей, більш угодних Богу, ніж інші, як молільників і заступників наших перед Ним. Ця заповідь є самою головною, так як сам Бог це є любов, він творить цей світ з любов’ю і несе цю любов всьому існуючому. Людина «Як образ і подоба Божа», творячи з любов'ю, стає подібною до Творця. Саме любов перетворює світ. Саме з цього почуття випливає можливість людини наблизитись до Бога, оскільки Любов - це пронизуюча і всепроникаюча сила, яку ще давні філософи називали загальною космічною енергією, що діє скрізь і всюди. Людське існування потребує одухотвореності любов`ю, бо без неї людина може не відбутися. Справжня творчість існує тільки там, де є любов. Навіть пізнає людина настільки, наскільки любить. Немає істини, де немає любові.
Дата створення: 2010-12-13 / Перегляди: 4770 / Рубрика:

Аналіз європейського досвіду державно-церковних відносин з новітніми та традиційними релігіями

Аналіз європейського досвіду державно-церковних відносин з новітніми та традиційними релігіями. Для захисту громадської безпеки та порядку, здоров’я і морального стану населення, прав та свобод окремих громадян від проявів деструктивного характеру з боку представників новітніх релігійних рухів (неокультів) у країнах Європи вживаються відповідні запобіжні заходи з захисту населення та прав традиційних церков як носіїв національної культури. Зокрема, законодавство Іспанії встановлює певне обмеження релігійних свобод, а саме обмеження релігійної діяльності, пов’язаної з психічними або парапсихічними феноменами, а також поширення пов’язаних із ними “гуманістичних або духовних (спіритуалістичних) цінностей”, що суперечать релігійним цінностям.
Дата створення: 2010-12-13 / Перегляди: 4822 / Рубрика:

4 грудня - свято Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня - свято Введення в храм Пресвятої Богородиці. Свято введення в храм Пресвятої Богородиці, яке Східна Церква відзначає 4 грудня (21 листопада — ст. с.) належить до 12 найбільших церковних свят. Канонічні Євангелія нічого не розповідають нам про факт введення в храм Пресвятої Богородиці. Основою цього свята, як і Різдва й Успіння Божої Матері, є традиція Церкви й апокрифічні книги, насамперед т.з. «Протоєвангеліє Якова» і псевдоєвангеліє Матфея «Про Різдво Пречистої Діви Марії». У цих творах розповідається, що батьки Пречистої Діви Марії, святі Іоаким і Анна, будучи бездітними, дали обітницю, що коли у них з'явиться дитина, то віддадуть її на службу Богові в Єрусалимському Храмі. Господь вислухав їхні молитви і дав їм доньку. Коли їй виповнилося три роки, то батьки привели її до храму і віддали в руки первосвященика Захарії, батька святого Іоана Предтечі. Там Пресвята Богородиця перебувала багато років аж доти, доки, як доросла дівчина, не була заручена зі святим Йосифом Обручником.
Дата створення: 2010-12-06 / Перегляди: 5123 / Рубрика:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Наступна | Остання

Пошук

Наші друзі

Івано-Франківський Богословський Інститут ім. преп. Феодосія Манявського

Вища Богословська Академія при Івано-Франківському Єпархіальному Управлінні ПЦУ

Київська Православна Богословська Академія

Дніпровська Духовна Семінарія

Львівська Православна Богословська Академія

Волинська Православна Богословська Академія

cerkva.te.ua

Рівненська духовна семінарія

Львівська духовна семінарія святого апостола і євангелиста Іоана Богослова


eXTReMe Tracker

Пишіть нам. Е-mail:
Всі тексти, зображення, ілюстрації та інший вміст цього веб-сайту є власністю
Богословського відділення КПБА при ФТФ ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
При використанні будь-якої інформації з даного сайту посилання
на
www.bogoslov.cv.uaОБОВ’ЯЗКОВЕ.