У селі Вікно вшанували пам’ять святого великомученика Пантелеймона

9 серпня 2012 року у храмі святого апостола Іоанна Богослова с. Вікно Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ КП велично вшанували пам’ять святого великомученика Пантелеймона.

dscf7486_500

Ось уже 150 років у Вікнянській церкві святого апостола Іоанна Богослова (Заставнівський район, Чернівецька область) зберігається частка мощей цілителя Пантелеймона, які продовжують мироточити. Часточка мощей потрапила у це буковинське село з Афону, куди часто навідувався один з фундаторів вікнянського храму князь Олександр Кантакузин. Мешкаючи у Вікні, він усіляко сприяв розвитку свого родового храму, а відтак передав отримані від грецьких монахів за свою доброчинність мощі на збереження до збудованої ним місцевої церкви. Окрім мощей цілителя Пантелеймона він також привіз у село Вікно спеціальний пергамент, який підтверджував справжність мощей. Проте в роки розгулу радянського атеїзму грамота зникла. Так само, до речі, як і старовинна грецька ікона, яка була фрагментом більшої картини “Хід Христа на Голгофу”.

Закрита 1962 року, в часи панування войовничого атеїзму в СРСР, родинна каплиця довго стояла пусткою. Як виявили пізніше збирачі голубиного посліду, увесь цей час мощі цілителя спокійно лежали серед старих книжок та різного церковного начиння у непоказній дерев'яній скриньці на горищі споруди. Але позаяк сам храм стояв пусткою, а під час дощів у ньому рясно протікав дах, виявлені мощі спочатку передали до сусіднього села Чорний Потік, де для них виготовили нову скриньку, а згодом до церкви села Погорилівка. Лише після того, як храм у Вікні відновив богослужіння, з благословення митрополита Чернівецького і Буковинського Данила, мощі зайняли своє старе місце. Раку, в якій зберігаються мощі, нещодавно оновили.

На запрошення настоятеля храму святого апостола Іоанна Богослова с. Вікно свящ. Володимира Загари за святковим богослужінням співслужив клірик університетського храму Трьох Святителів протоієрей Миколай Лагодич.