Богословське відділення / 110 років від дня народження Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава (Скрипника),
: ГОЛОВНА :: ІСТОРІЯ ФАКУЛЬТЕТУ :: НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС :: ВИКЛАДАЧІ :: СТУДЕНТИ :: АБІТУРІЄНТУ :: ВИПУСКНИКИ :
: ХРАМИ :: КОНТАКТИ :: БІБЛІОТЕКА :: Студентське товариство «ACADEMIA ORTHODOXA» :: Державне визнання документів про вищу духовну освіту :: Переведення на навчання/Придбання другої вищої освіти :

Розклад занять



Наш банер




110 років від дня народження Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава (Скрипника)

 

patr_mstyslav

 

10 квітня 2008 року виповнюється 110 років від дня народження Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава (Скрипника). З нагоди цієї дати в університетському храмі Трьох Святителів свящ. Миколай Лагодич - викладач Богословського відділення у співслужінні свящ. Віктора Івасюка - студента шостого курсу взвершили заупокійне богослужіння.

Також цього дня на Богословському відділенні було проведено засідання круглого столу на тему: "Життя та діяльність Святійшого Патріарха Мстислава (Скрипника)". У засіданні круглого столу прийняли участь викладачі та студенти Богословського відділення.

Патріарх Мстислав (Скрипник).

Патріарх Мстислав - у миру Степан Скрипник (10 квітня 1898 р. - 11 червня 1993 р.); народився у м. Полтаві; рідний племінник Симона Петлюри. Під час Першої світової війни навчався у козачій офіцерській школі. Брав участь у національно-державних змаганнях 1917-1921 рр., служив старшиною для особливих доручень Головного отамана С. Петлюри. На початку 20-х рр. потрапив до табору інтернованих вояків у Каліші (Польща). Згодом став діячем українського громадського і кооперативного руху на Волині; 1930 р. обраний послом до Польського сейму.

Активно займався мирянською діяльністю; належав до єпархіальних рад. У 1940 р. обраний заступником голови Холмської єпархіальної ради. У квітні-травні 1942 р. прийняв священиче свячення, чернечий постриг та архиєрейське свячення із заміщенням посади єпископа Переяславського УАПЦ. Був ув'язнений за німецької окупації і півроку відсидів у тюрмах Чернігова та Прилук.

1944 р. емігрував до Варшави, а потім далі на Захід; очолював українські православні єпархії в Гессені і Вюртенберзі. 1947 р. виїхав до Канади і був обраний первоєрархом Української Греко-Православної Церкви як єпископ Вінніпезький і всієї Канади. 1949 р. очолив УПЦ у США; добився об'єднання з єпархією владики Йоанна Теодоровича (Собор 1949 р. в Нью-Йорку), який став митрополитом УПЦ в США, а єпископ Мстислав - його заступником і головою Консисторії.

Владика Мстислав розгорнув у США широку церковну діяльність; у Саут Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерсі) було збудовано український православний центр із друкарнею, бібліотекою і семінарією.

У 1965 р. очолив УАПЦ в діаспорі. У 1963 і 1971 рр. зустрічався з Константинопольським Патріархом, ознайомив його з життям УАПЦ і ставив питання про канонічне визнання її і повернення Українській Церкві прав, якими вона користувалася до 1686 р., коли Київська митрополія незаконно перейшла з-під юрисдикції Константинопольського патріархату в Московський.1990 р. повертається в Україну, де обраний першим Патріархом Київським і всієї України УАПЦ; інтронізований 6 листопада 1990 р.

Після створення 1992 р. УПЦ КП, проголошений її Предстоятелем з титулом Патріарха. Помер у м. Грісбі (Канада) 11 червня 1993 року; похований у Бавнд-Бруку (США).

 

Біографія патріарха Мстислава за даними RISU.


Версія для друку
Автор: admin
Дата створення: 2010-01-04
Рубрика:
Перегляди: 3706

Пошук

Наші друзі

Івано-Франківський Богословський Інститут ім. преп. Феодосія Манявського

Вища Богословська Академія при Івано-Франківському Єпархіальному Управлінні ПЦУ

Київська Православна Богословська Академія

Дніпровська Духовна Семінарія

Львівська Православна Богословська Академія

Волинська Православна Богословська Академія

cerkva.te.ua

Рівненська духовна семінарія

Львівська духовна семінарія святого апостола і євангелиста Іоана Богослова


eXTReMe Tracker

Пишіть нам. Е-mail:
Всі тексти, зображення, ілюстрації та інший вміст цього веб-сайту є власністю
Богословського відділення КПБА при ФТФ ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
При використанні будь-якої інформації з даного сайту посилання
на
www.bogoslov.cv.uaОБОВ’ЯЗКОВЕ.